2008. május 28., szerda

Yasaka Pryde és Donic Coppa JO Platin gyorsteszt




Egész jól összeáll a tesztrendrendszerünk. Sok tanakodás után, a már górcső alá vett Butterfly Timo Boll Forte AN fát kineveztük tesztfának. Mostantól többnyire ezen teszteljük majd a tesztelnivalót. A felszín lakkozása most kimondottan jól jön, mert a vizesbázisú ragasztók tapadása erősebb, mint amit megszoktunk, így lakk nélkül valszleg lerángatná a felső rétegét a fának leszedéskor vagy legalább is ügyeskedni, óvatoskodni kellene.




Megérkezett az első példány a Yasaka Pryde (MAX Fekete) és Donic Coppa JO Platin (MAX Piros) szoftokból. Az említett tesztfára vizesbázisú ragasztóval felrakva kb. 1 órát játszottam ezzel az összeállítással.


Yasaka Pryde


A Yasaka tényleg büszke lehet erre a megoldására. Egy egész jó borítást hoztak össze, amivel ragsztás nélkül minden gond nélkül kivitelezhetők a technikák. Falsossága kimondottan jó, köszönhetően a gumi felszínének. Az alatta lévő szivacs érzésem szerint a sebességben dominál inkább. Ha valakinek a csörrenés hangja kell akkor ne ezt válassza...


Ha rangsorolni kellene, akkor a Donic Gold-jainál jobb megoldás.


Donic Coppa JO Platin


Mindenképpen előrelépés a Gold/Silver vonalhoz képest. Gyorsabb, és picivel falsosabb borítás mint elődjei. Én nem érzek olyan áttörést mint a Butterfly Tenergy 05-nél. A gumi felszíne nem változott túl sokat, továbbra is jár hozzá az öntapadós védőfólia. A szivacsban érzek változást, feelingre tényleg olyan csörgős, de nincs nagy hangja és nem ugyanaz a rezgés mit egy becsörgetett szoftnál (Ebből a szempontból a Tenergy 05 jobban bejött).




Összességében nagyon jó összeállítással volt dolgom. A saját Alser + Bryce FX 2.1 kombinációmhoz képest határozottan állítom, hogy gyorsabb, támadóbb kombinációval játszhattam, ami ívesebb és vágódóbb labdákat produkált. A mozulatokon kissé állítanom kellett, mire asztalra találtam, finomkodni nem nagyon kellett vele. Megfelelő falssal tudtam operálni, pörgetésekkel, nem volt gond. Kotrában emelt kissé, ezt meg kellett szokni. Szerva nagyon bénán ment, sosem tudtam MAXosokkal jól szerválni. Biztosan állíthatom, hogy ez a két szoft az amatőr szintet megfelelően ki tudja szolgálni, sőt kicsit túl is nőtte. Ma magasabb szintű versenyző kezébe adom...


Érdekesség képpen: nagy négyzetben minden új generációs szofton "ITTF 2 számjegy - 3 számjegy" jelölés van. Talán mégi az lesz a vége, hogy csak ezek a szoftok használhatók majd?