2008. május 18., vasárnap
Stiga Allround Classic/ Allround Classic WRB (fekete/barna nyelű kiadás) – leírás, tapasztalatok
Klasszikus allround konstrukció, 5 réteg fából. Ha hasonlítjuk a régi „híres” allround Stigákhoz (pl. Hans Alser), akkor ez a fa már nem ugyanolyan, hanem másabb érzésű, bár ezen is „Allround Classic” jelzés van, mint egy időben sok Alser-on is. Gyártásának módjában és anyagaiban sem pontosan ugyanaz ez a fa már, csak hasonlónak mondható.
Lapvastagság : 5,5-5,6 mm
Jellegzetesen „allround” (mindenoldalú /értsd : nyesni, kontrázni, pörgetni, azaz támadni, védeni kiegyensúlyozott egyenlő színvonalon képes/ ), és viszonylag lassú fa.
Abban az esetben, ha jól be van ragasztva rajta támadó gyors szoft, akkor nagy pörgetések kivitelezésére is kiválóan alkalmas, miközben pl. labdatartásban is kontrollálható marad.
Támadó szoftok esetén, de gyorsítóragasztó használata nélkül lassú ütő válik belőle, ami agresszív támadásra már nem alkalmas.
Kontroll : a labda megütésekor a visszacsatolás a kézhez nagy, lehet „érezni a fát”, a labda koppanását. Sajátosság még, hogy megfelelő szoftokkal való összepárosítás esetén az ütő kimondottan „emel”a pörgetéseknél, ami alatt azt értem, hogy a ziccereket, félziccereket nagyfokú borítottságú ütővel is lehet ászra pörgetni, nem megy a pörgetés a hálóba pl.. Más szavakkal : azonos ütőszög mellett magasabb ívű a pörgetett labda röppályája sok más fához képest. Vagy másképp megfogalmazva : amerre "húzzuk" a labdát, abba az irányba az ütő is kimondottan nagyon "húzza".
A WRB-s verzióról : mivelhogy aránylag vékony a lap, és viszonylag puha faanyagokból áll össze, a WRB-üreg okozta hatás a fában erősen érződik. A pörgetésben emiatt tapasztalható egy még nagyobb visszacsatolás a kézhez, amit érzékelhetünk akár „többletérzésként” is, de a kontra szinte „össze-vissza” megy róla, nagyon középen kell eltalálni az ütővel a labdát, ha pontosat akarunk ütni, vagy pedig mindig nagyon tiszta mozdulattal kell ütnünk. Szerintem ez negatívum, nem ajánlom ezért a Allround Classic WRB-s verziót. A WRB-MENTES normál verziót viszont ajánlom elsősorban kezdő versenyzőknek, ill. pingpongozni tanulóknak is nagyon jó választás.
Megjegyzések : tapasztalataim szerint jellemzője ennek a fának, hogy bizonyos szoft-összeállításokkal párosítva NAGYON falsos szervákat lehet vele adni, és nagy falsokkal lehet kivitelezni a pörgetéseket, nyeséseket is. Személyes tapasztalatom szerint az egyik ilyen összeállítás az, ha a borítások : pl. Yasaka MarkV GPS 2.0 párban, vagy pedig : tenyeres Yasaka MarkV GPS 2.0 , fonák DONIC COPPA 2.1. Ezen kívül ez az a fa, amin a Bryce falsos tud lenni a Bryce-tól megszokott mértéken felül is. Megjegyzés : a szoftokkal való összhatás-véleményt hagyományos, VOC-t is még tartalmazó, becsörgetett 2-3 réteges beragasztás alapján írtam.